Otevřít menu Zavřít menu

Jaký byl SportBiz Live 2013 aneb ohlédnutí za jeho prvním rokem

Biz

Z onlinu do offlinu. Takovým směrem se vydal SporBiz v roce 2013. Již vás tedy nezásobujeme novinkami a inspiracemi ze světa sportovního marketingu a managementu jen na webu, ale přinášíme vám inspirativní lidi z tohoto oboru přímo na jedno místo, tak aby sdíleli své zkušenostmi s posluchači.

Projekt SportBiz LIVE v roce 2013 celkem osmkrát vybral pečlivě 3-4 hosty z profesionálního či amatérského prostředí sportu a uspořádal setkání na téma, jež právě tyto tři hosty spojovalo. SBL to však nebyly jen prezentace a monology, to by především diskuze. Ať už pří v ERA Světě, či za pomocí sociálních sítí či v přilehlých restauračních zařízeních s hořkou tečkou nakonec.

A jak tedy těch osm sekání vypadalo?

SportBiz LIVE 1 – Dá se v Česku dělat sportovní marketing? A jak?

Tomáš Křivda, AC Sparta Praha, marketing manager

David Dinda, Piráti Chomutov, obchodní a marketingový ředitel

Jiří Sládek, MS v nohejbalu, manažer komunikace a marketingu

Michal Krček, předseda hokejbalového klubu TJ Kovo Praha

První setkání SBL přineslo čtyři výborné prezentace, jež více či méně odpověděli, zdali se dá v Česku dělat sportovní marketing a to pohledem profesionálních či amatérských klubů nebo také sportovních událostí. Proměnou chomutovského hokeje s jasnými strategickými kroky nadchl především David Dinda.

 

SportBiz LIVE 2 – Marketing sportovních akcí

Filip Šuman, prezident ČFbU a místopředseda ČOV, Superfinále florbalu

Roberto De Blasio, CEE Cup – mládežnický turnaj ve fotbale

Miroslav Jiřík, Prague International Marathon

Co nakousl první SBL, tím pokročovalo jeho druhé vydání. Jak vypadá marketing sportovních událostí v Česku, jež jsou výbornými inspiracemi pro práci ostatních organizátorů, to ukázala trojice prezentujících. Zejména pak Filip Šuman představil kroky a důvody, které vedly k události jež posunula hranice českého halové sportu a díky Robertu De Blasio se poprvé přenášelo anglicky.

 

SportBiz LIVE 3 – Marketing sportovců

Eva Šťastná, Sport Invest Marketing

Šimon Čapek, Red Bull ČR

Aleš Valenta, olympiský vítěz, akrobatické lyžování

Vavřinec Hradilek, stříbrný olympijský medailista, vodní slalom

Jakub Buba Ouvín, freerider

I třetí SBL přineslo další novinku, kdy se program podvečera rozdělil do dvou bloků a své pohledy na marketing sportovců ukázali ve svých prezentacích jak zástupci sponzorů resp. zastupujících agentur, tak především v panelové diskuzi trojice významných českých sportovců.

 

SportBiz LIVE 4 – Sportovní sponzoři

Tomáš Kolář, Česká spořitelna

Petr Billy, Alpine Pro

Proč přistupují ke sponzoringu sportovních organizací, klubů či sportovců samotní sponzoři, tímto tématem se zabýval již čtvrtý SBL. Rozhodnutí České spořitelny v rámci partnerství s českým fotbalem odůvodnil například Tomáš Kolář, jež představil posluchačům také zajímavou case study o zmíněném partnerství.

 

SportBiz LIVE 5

Pavel Hacker, marketingový ředitel společnosti Brandz Friendz a odborník na digitální marketing

Martin Charvát, kreativní ředitel agentury Konektor

Novinkou „pětky“ SBL bylo postupné přestavení hostů tohoto pokračování, kdy promluvili o svých oblíbených sportovních kampaních a poodhalili, jak tyto kampaně vznikají v českém prostředí.

 

SportBiz LIVE 6 – Sportovní video

Jakub Kohák, reklamní režisér, herec a trenér skokanského týmu

Petr Němeček, reklamní režisér, který mimo jiné režíroval Jaromíra Jágra

Vlasta Toušek ze společnosti GOHD.cz, která je oficiálním distributorem kamer Go Pro

Sportovní video se stalo nedílnou a důležitou součástí sportu a sportovního marketingu, proto nemohlo být žádným překvapením, že svůj prostor dostalo i na programu SBL. Celý večer svými vtípky bavil především Jakub Kohák a neoficiální předpremiéru mělo nové reklamní video Petra Němečka s Jaromírem Jágrem.

 

SportBiz LIVE 7 – Hokejový marketing

Martin Troup, brand manažer značky Radegast, která je sponzorem hokejové extraligy

Dominika Lakomá, brand manažerka Deníku Sport

Jan Rachota, organizační a PR manažer HC Lev Praha

Petr Nitsche, vedoucí hokejové sekce v BPA sport marketing

Číslo sedm připadlo hokeji, který byl rozebrán snad ze všech směrů. A to jak sponzorem extraligy, mediálním partnerem, jež přinesl do hokeje populární fanouškovské fantasy, marketingovou práci jediného českého zástupce v KHL či spolupráci se všemi zmíněnými z pohledu BPA sport marketing.

 

SportBiz LIVE 8 – Sportovní PR

Lukáš Tomek, šéfredaktor Deníku Sport,

Ondřej Kasík, ředitel komunikace AC Sparta Praha,

Alexandr Kliment, manažer komunikace Českého olympijského výboru a

Petr Koukal, nejlepší český badmintonista a účastník LOH v Londýně 2012.

Pohled jak ze strany médií, tak ze strany tiskových mluvčí či samotného sportovce přineslo poslední setkání příznivců sportovního managementu a marketingu, jež se neslo ve znamení sportovního PR. Pohled z obou stran a trošku z komunikačního know-how pražské Sparty poodhalil zejména Ondřej Kasík a vývoj prezentování badmintonu v médiích s vtipnými vsuvkami popsal olympionik Petr Koukal.

 

Věříme, že tato novinka a tradice, kterou SportBiz v roce 2013 představil, budeme vámi hojně navštěvována i v roce 2014 a i díky v rámci setkání prezentovaných inspirací bude český sport plný zajímavých kampaní, akcí a jiných marketingových aktivit.

SHARE
SHARE

Napsal
Vojtěch Šišma

Vojta je velkým fanouškem sportu a všeho kolem něj. Aktivně hrával florbal na nejvyšší úrovni, kdy jeho kariéru přerušily opakované operace kolene. Nyní se věnuje sportu spíše z té druhé strany a má za sebou již několik projektů jak ve florbalu, tak především v prostředí fotbalovém. V současnosti je výkonným ředitel agentury 2Score. V minulosti byl členem komise Marketingu a medializace České florbalové unie či manažerem florbalového národního týmu.


Nejčtenější

Tagy

SportBizSportBiz LIVE

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/finalbrand.cz/www/sportbiz.finalbrand.cz/wp-content/themes/sportbiz/single.php on line 135

podobné články

SportBiz v novém. Sportovní marketing na jednom místě

SPORTBIZ v roce 2014. WEB, VIDEA, ROZHOVORY

SportBiz LIVE 10 – informace a registrace

SportBiz v roce 2013: Rozhovory, reportáže, eventy i videa