Otevřít menu Zavřít menu

V hledišti: Výprava na hokejový svátek Česko – Kanada

Pondělní odpoledne se vleče a přemýšlím, jestli se na hokejový svátek Česko – Kanada budu dívat pěkně v klidu doma nebo vyrazím do sportbaru a užiju si tento zápas společně s ostaními fanoušky. Ani ve snu mě nenapadne, že už o pár hodin později budu v O2 aréně křičet „Kdo neskáče není Čech, hop, hop, hop!“

Většina lidí mi asi dá za pravdu, že mít kamarády na správných místech se vyplatí, a tak když mi v 16:30 zazvonil telefon a ozvalo se: „Uvolnilo se pár vstupenek na večerní zápas s Kanadou“, dlouho jsem neváhal.

Vidět hvězdy světového hokeje v akci na vlastní oči se neopakuje každý den, a proto vstupenka za 1690 Kč (horní prstenec arény) není žádný problém. Při cestě metrem na stanici Českomoravská zahlédnu ve vagonu kromě desítek fanoušků i zakladatelku studijního oboru Management sportu na UK FTVS Doc. Ing Evu Čáslavovou CSc. a vzpomenu si na svá studentská léta.

K O2 aréně dorazím přibližně hodinu a půl před zápasem a nutno říci, že fanoušci se zde rozhodně nemají šanci nudit. Při východu z metra mě osloví dvě sympatické dívky s nabídkou pomalování tváře českou státní vlajkou. S díky odmítám a pokračuji dále směr fanzóna.

[sws_blue_box box_size=“630″]
Zápas:
4.5. 2015, Kanada – Česko 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Stadion:
O2 arena
Počet diváků:
17 383 (100% kapacity stadionu)
Poměr cena/zážitek:
9/10
[/sws_blue_box]

Na první pohled mne zaujme „stánek“ Škoda auto. Nablýskané vozy, moderátor lákající na soutěž o vstupenky, sympatické cheerleaders, dovednosní soutěže. Hlavní partner hokejového MS, který je s touto významnou sportovní událostí spjat už 23 let, na své prezentaci ve fanzóně rozhodně nešetřil.

Dalším brandem, který ve fanzóně určitě nepřehlédnete, jsou Krušovice. Logem oficiálního partnera MS je mimo jiné obrandován stan, ve kterém se scházejí fanoušci před zápasem a holdují dobrému jídlu a pití. Krušovice můžete zahlédnout také na pódiu s velkoplošnou obrazovkou, kde se odehrává celodenní program. Rozhodně si také nelze nepovšimnout fanoušků s papírovými korunami na hlavách s nápisem „Jsme králové“

czecan4

Po vypití jednoho kelímku moku oficiálního partnera MS mířím směrem k aréně, kde se mezitím otevřely turnikety. Při vidině davu přede mnou odhaduji, že na své místo se dostanu těsně před vhozením úvodního buly. Po cca patnácti minutách čekání jsem příjemně překvapen, protože se dostávám k prohlídce, která proběhne velmi rychle a bezproblémově. V případě potřeby je na blízku spousta pořadatelů, kteří jsou připraveni pomoci.

V aréně je cítit pravá hokejová atmosféra a při stoupání do horních pater se fanoušci na eskalátoru dají do fandění „Češi, Češi, Češi“. Při cestě chodbou ke svému sektoru na mě vyskočí oficiální maskoti Bob a Bobek, o jejichž foto je mezi fanoušky vyloženě zájem.

Konečně usedám na své místo a moderátor Libor Bouček začíná s představováním českého národního týmu. Ohlušující ovace sklízí bezpochyby jméno Jaromír Jágr, a také kapitán týmu Jakub Voráček. Několik úvodních střídání naznačuje, že se Češi svého věhlasného soupeře rozhodně nezalekli. Tento optimismus však v 5. minutě zkrotil Jordan Eberle, který nachytal Pavelce u jeho tyčky. V ten moment hala ztichla a nikdo na chvíli neveřil, co se to vlastně stalo. Po vhazování se ale opět zaplněná aréna dala do fandění. Reklamní pauzy jsou vyplněny zdařilým vystoupením bubeníků z Groove army, kteří dokázali roztleskat většinu arény.

Své umění předváděly také pohledné roztleskávačky jejichž secvičené choreografie obšťastnovaly hlavně mužská oka. Po první třetině vede Kanada 2:1 a odcházím vyzkoušet místní občerstvení do útrob arény. Na obligátní pivo a klobásu čekám přibližně pět minut. Čekání si krátím pozorováním soutěže skupinky fandů, kteří se poměřují ve vypití piva na “ex”. Vítěz je znám velmi rychle a patřičným říhnutím dává tuto skutečnost najevo.

Po dvou třetinách vedou Kanaďané 3:2 a nutno uznat, že hrají opravdu skvěle. Minimum chyb, přesné přihrávky, rychlé bruslení, skvěle secvičené přesilovky. Sidney Crosby a jeho vynikající technika dělá české obraně značné problemy. Překvapením pro mě je fakt, že do osobních soubojů se pouští spíše čeští hráči v čele s Radkem Smoleňákem a Kanaďané se nenechávají vyprokovat a podávájí soustředěný výkon. Důraznou hru předvedl také Jaromír Jágr, který svým hitem rozbouřil celou arénu.

Během druhé třetiny dochází také k žádosti o ruku, kdy se na kostce objeví několik fotek šťastného páru a následně je dotyčná slečna v přímém přenosu tázána na jednu z nejdůležitějších otázek v jejím životě.

czecan

I přes nepříznivý výsledek, probíhá ve třetí třetině fandění naplno a halou se kromě mexických vln nese i populární pokřik, kdo neskáče není Čech hop, hop, hop! Atmosféra zápasu musí pohltit i člověka, který je na hokeji poprvé v životě. Češi nakonec zápas prohrávají 6:3, ale peněz za vstupenku rozhodně nikdo nelituje.

Dobrá nálada je k vidění na tvářích fanoušků i při cestě z O2 arény. Během několikametrové cesty k metru obdržím dva volné vstupy do pražských večerních podniků a volný tiket na sázení od bet-at-home, inu vydělat se snaží každý.

Kromě mě si atmosféru utkání užili také Sidney Crosby a Jason Spezza, kteří řekli následující:

czecan2

czecan3

czecan_tab

SHARE
SHARE

Napsal
Roman Cermak

Roman si svůj život bez sportu neumí představit. Od dětství se pohybuje ve sportovním prostředí zejména pak v prostředí ledního hokeje, kde také přišel první kontakt se sportovním marketingem, který ho okamžitě zaujal natolik, že se rozhodl ho studovat a poté i pracovat v tomto oboru. Dlouhá léta působí v 2Score, kde má na starost video content.


Nejčtenější

Tagy

hokejMS 2015

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/finalbrand.cz/www/sportbiz.finalbrand.cz/wp-content/themes/sportbiz/single.php on line 135

podobné články

Tipsport a český hokej