Otevřít menu Zavřít menu

Na PIAF 2016 se představí také Phillip Fichtinger (Rapid Vídeň)

Biz

PIAF 2016 se uskuteční již 26. dubna amediální partner akce SportBiz pokračuje v postupném představování těch, jejichž prezentace budete moci v rámci akce shlédnout. Druhou osobností, kterou si v rámci série krátkých článků představíme, bude Project Manager Investor fotbalového klubu Rapid Vídeň, Phillip Fichtinger.

Philipp Fichtinger pracuje v SK Rapid od srpna 2014. Je projektový manažer pro crowd-investmentový projekt InvesTOR. Philipp pracuje v oddělení Finance a korporátní rozvoj. Kromě práce je také fotbalovým fanouškem a právě dokončuje magisterské studium.

Fanoušci investují (26. dubna, 13:05 – 13:30)

Téma: Ve Vídni vzniká fotbalový stadion Rapid Vídeň. Jde o nejvýznamnější a nejnákladnější sportovní stavbu zemi. Klub Rapid se ve své komunikaci obrátil na fanoušky a do dnešního dnes od nich získal 3 miliony Eur na výstavbu. Během prezentace se dozvíte co je crowd-investing, jak důležitý je projektový tým a jeho partneři, co se povedlo a co ne (a proč jsme to udělali), jak zpracovat projekt, jaké jsou faktory úspěchu, reklamní kanály a materiály a jaké poučení z toho všeho plyne.

Otázky pro Phillipa Fichtingera:

Jaké jsou charakteristické základní hodnoty značky Rapid Vídeň?
Základní hodnoty naší značky, jako jsou uvedeny v našem novém poslání jsou následující. Komunita, tradice, otevřená mysl, což zahrnuje  samozřejmě spoustu emocí. Jsme držiteli národního rekordu v počtu mistrovských titulů. Kromě toho, naš claim zní: „United fighting for victory.“
Naší image by měla být tradice, vášeň, týmový duch, emocionální loajalita, sympatie, úspěch a dynamika.

Je vaše fanouškovská základna místní nebo je to na celostátní úrovni?
Celostátní, s více než 700 tisíci příznivci v celém Rakousku, zejména ve východní části země a domovském městě Vídni.

Do jaké míry je vaše značka závislá na výkonu týmu na hřišti?
Naše značka je na tom poměrně hodně závislá, stejně jako u ostatních sportovních klubů. Vzhledem k tomu, že jsme rekordmani v počtu zisku titulů, naše komunita vyžaduje sportovní úspěch, zejména ten mezinárodní. V posledních sedmi letech jsme byli pětkrát účastníkem skupinové fáze Evropské ligy, což je obecně jako úspěch přijímáno.

Nicméně, aby nedošlo k nedorozumění ohledně toho, o čem budu v souvislosti s tématem Crowdinvestingu mluvit. Půjde například o:

– stručný popis výrobku
– faktory úspěchu
– spuštění projektu
– hlavně poučení (investmentrun, kdo jsou naši investoři a jaké jsou jejich motivy)

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

Phillip FichtingerPIAF 2016

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/finalbrand.cz/www/sportbiz.finalbrand.cz/wp-content/themes/sportbiz/single.php on line 135