Otevřít menu Zavřít menu

Červenec nabídne světový softbal, ale i klasiku Tour de France

Biz

V souvislosti s červencem se často hovoří o okurkové sezoně. Ve světě sportu to však neplatí, naopak prostor dostávají vedle sportovních stálic i méně tradiční odvětví. Pojďme se podívat, co nabídne po sportovní stránce sedmý měsíc roku 2016.

Tour de France

Začněme ovšem tradicí. 2. července se v Mont Saint-Michél rozeběhl již 103. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Z vítězství se radoval Brit Mark Cavendish, druhá etapa do Cherbourgu pak patříla Slovákovi Peterovi Saganovi.  Celkem čeká peloton dvacet jedna etap a pouhé dva dny volna. 24. července  se uzavře celý závod 113 kilometrů dlouhou etapou z Chantilly do Paříže.

ME v atletice

Vrchol atletické sezony letos pochopitelně obstarají souboje na letních olympijských hrách v Riu, evropští borci se však ještě předtím sejdou na šampionátu starého kontinentu pod otevřeným nebem, který se tentokrát uskuteční v Amsterdamu. Z českých atletů se ho nezúčastní například překážkáři Zuzana Hejnová a Petr Svoboda. I tak se do hlavního města Nizozemska vydá co do počtu rekordní výprava českých sportovců, kterých bude celkem 50. Mistrovství Evropy začne 6. července.

atletika

ME v moderním pětiboji

Tento u nás opomíjený sport, který před čtyřmi lety v našich končinách zpopularizoval olympijským vítězstvím David Svoboda, má obdobný jízdní řád, jako atletika. I moderní pětibojaři se ještě před startem olympiády sejdou na evropském šampionátu v bulharské Sofii, který startuje 4. července.

Formule 1

Červenec je zároveň měsícem přímo nabitým závody F1. Příznivci nejprestižnější motoristické série na světě se v sedmém měsíci dočkají hned čtveřice závodů. Ten první opanoval v rakouském Spielbergu Brit Lewis Hamilton na Mercedesu a hned za týden bude mít příležitost uspět na domácí scéně. 10. července je na programu VC Veké Británie na okruhu v Silverstonu, po dvoutýdenní pauze se dočká Maďarsko a poslední neděle měsíce pak bude patřit VC Německa.

MS žen v softbale

Softbal se na rozdíl od mnoha jiných sportů, které na olympijský program přibyly, musel smířit s tím, že minimálně v letech 2012 a 2016 bude pod pěti kruhy chybět. A tak se v létě scházejí k vrcholu sezony – mistrovství světa – nejlepší softballistky planety. V kanadském Surrey zabojuje 31 týmů včetně České republiky o trofej nejlepšího světového týmu. Češky čekají postupně Filipíny, Nizozemsko a Pákistán. Titul obhajují softballistky Japonska, turnaj startuje 15. července.

Šipky

Šipky, toto stále populárnější sportovní odvětví zažívající světový boom, zažije v týdnu od 16. do 24. července v anglickém Blackpoolu svůj třiadvacátý World Matchplay. Profesionální turnaj konaný pod záštitou Proffesional Darts Corporation (PDC). Nejlepší šipkaři se v něm utkají o celkové prize money 450 tisíc liber. Vítěz inkasuje 100 tisíc liber. Úřadujícím šampionem je světová jednička, Nizozemec Michael van Gerwen.

matchplay_darts

Red Bull Air Race

Třetí červencový víkend pak nabídne také další závod ze seriálu Red Bull Air Race, který se opět i s českými zástupci Martinem Šonkou a Petrem Kopfsteinem uskuteční tentokrát v Budapešti. Atraktivní závod nad řekou Dunají v blízkosti maďarského parlamentu bude posledním z letošní série, který se uskuteční nad vodní plochou.

Basketbalová kvalifikace mužů

O poslední letenky do Ria se bude hrát na trojici kvalifikačních turnajů v úvodu měsíce července. Českou basketbalovou reprezentaci bude pochopitelně nejvíce zajímat dění v Bělehradě. Právě tam budou svěřenci trenéra usilovat o vytoužený postup, mezi dvanáctku vybraných mužstev na olympijském turnaji. Postupový klíč je ale nemilosrdný, do Brazílie se podívá je vítěz celého kvalifkačního turnaje. Češi začnou svůj boj o Rio 5. července duelem s Lotyši, o den později vyzvou Japonce.

 Ostatní

Ačkoli evropské fotbalové dění má svůj středobod stále ještě ve Francii a Euru 2016, pomalu se již rozbíhají i první fáze evropských soutěží nového ročníku 2016/2017. Z českých zástupců se jako první budou týkat pražské Slavie, který 14. Července zasáhne do bojů druhého předkola EL. Jejím soupeřem bude vítěz dvojzápasu Levadia Tallin – HB Torshavn. V průběhu měsíce se pak zapojí i další čeští pohároví zástupci.

SHARE
SHARE

Napsal
Robin Mana

Robin se aktivně věnuje hned několika sportům, mezi kterými vede především florbal. ŽŽádný z nich ale nikdy nehrál na vrcholové úrovni. Ve sportovním světě nejvíce sleduje dění v anglické Premier League a zámořské NHL. A právě hokej stál také u jeho sportovně-pracovních začátků, když se stal redaktorem oficiálního webu hokejové Sparty, kde působí dodnes. Později pracoval ve sportovní redakci ČTK a naposledy byl členem týmu agentury 2Score.


Nejčtenější

Tagy


Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/finalbrand.cz/www/sportbiz.finalbrand.cz/wp-content/themes/sportbiz/single.php on line 135