Otevřít menu Zavřít menu

Nejlepší sportovní eventy roku 2016

Tuzemská scéna nabídla v roce 2016 řadu skvělých sportovních akcí. V redakci Sportbizu jsme vybrali ty podle nás nejvýznamnější. Pojďme se na ně podívat.

Olympijský park Rio-Lipno

Rok 2016 byl svátkem pro všechny příznivce sportu. Konala se dlouho očekávaná olympiáda v brazilském Riu de Janeiru, kterou sice provázely značné komplikace, ale to se nedá říci o olympijském parku Rio-Lipno. Český olympijský výbor zbudoval svůj veleúspěšný koncept na jihu Čech a určitě si nemohl stěžovat na nízkou návštěvnost. Vždyť za necelé tři týdny do parku přišlo čtvrt milionů lidí! Návštěvníci si mohli vyzkoušet všemožné sporty, hry a atrakce, ale jednoznačně největším tahákem byl přílet Lukáše Krpálka a dalších olympioniků, které v parku vítalo takřka 32 tisíc lidí. Olympijská horečka zde dosáhla maxima.

Rio-Lipno

Česko vs. Barbarians

České rugby loni slavilo 90 let od svého vzniku a k výročí nadělilo svým fanouškům nevídaný dárek. Přátelské utkání s legendárním světovým výběrem Barbarians FC. Ti na pražskou Markétu přilákali 6,5 tisíc diváků. České rugby i přes svou historii stále nedosahuje světové úrovně, zatímco Barbarians jsou absolutní legendy. „My jsme se snažili, ale jak je vidět, tak je to výběr složený skutečně z nejlepších hráčů. Ten výsledek je, jaký je, ale o ten tady až tolik nešlo. Hlavní bylo představit ragby a mít ten zážitek. Zároveň ale výsledek odráží i to, že máme pořád co dělat a že máme spoustu práce před sebou,“ řekl novinářům český rojník Robert Voves. Nicméně očekávaný výsledek dal vzniknout naprosto senzační komunikační kampani s propracovaným vizuálem a upřímným a odvážným claimem, který nás prostě dostal.

Světový pohár v biatlonu

S koncem roku přišel čas, aby letní sporty vystřídaly zimní. V Česku už dlouho platí rovnice zima=biatlon. Aby také ne, jaký jiný sport získává pro Česko tolik medailí? Vysokou popularitu biatlonu prokázal i závod světového poháru v Novém Městě na Moravě. Do tamní Vysočina arény zavítalo 123 tisíc diváků, kteří sportovcům vytvořili elektrizující atmosféru. „Vyjít z tunelu ke startovací buňce obklopen 30 tisíci fanoušky? To bylo něco neuvěřitelného. Když jsem s biatlonem v roce 1997 začínal, nemyslel jsem si, že by o náš sport mohl kdy být takový zájem, je to vzrušující. V sobotu to byla stoprocentně nejneuvěřitelnější atmosféra a největší rachot, jaký jsem kdy na biatlonu zažil…tečka,” rozplýval se na Twitteru americký závodník Lowell Bailye.

Biathlon_WC_2015_Nové_Město_–_arena

SHARE
SHARE

Napsal
Redakce

Nejčtenější

Tagy

BiatlonČesko v. BarbariansRio-Lipno

Warning: sizeof(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/finalbrand.cz/www/sportbiz.finalbrand.cz/wp-content/themes/sportbiz/single.php on line 135