Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

Závěr roku přinese fotbalová vyvrcholení i start sezony zimních...

Biz

Konec roku 2015 na poli sportu nabídne vyvrcholení soubojů hned v několika odvětvích, zatímco jiná teprve svoji sezonu odstartují. Na co všechno se můžete v posledních týdnech kalendářního roku 2015 těšit? Čtěte náš přehled sportovních událostí…

NHL, Velká pardubická či tenis. Takový je říjen ve světě...

Biz

Nejslavnější domácí dostih Velká pardubická, Tenisový turnaj mistryň, či hokejová NHL, to jsou asi největší sportovní taháky  měsíce října. A která další lákadla může desátý měsíc roku 2015 nabídnout? Podívejte se na náš tradiční přehled.

Měsíc září ovládne drsné zápolení se šišatým míčem

Biz

Září definitivně ohlašuje konec léta a školákům začátek povinností, pro sportovního fanouška však znamená především žně. Těšit se můžeme například na start evropských fotbalových pohárů či domácí hokejové Tipsport extraligy. Jednoznačným tahákem měsíce září a zároveň sportovní událostí je však MS v Ragby, které se po osmi letech vrací do Evropy.

Sportovní vrchol měsíce srpna obstará atletika

Biz

V srpnu zbystří fotbaloví fanoušci, právě tento měsíc je totiž ve znamení startu všech nejprestižnějších evropských fotbalových lig. Ke slovu se však dostanou také motorky a především královna sportu – atletika. Pojďme se podívat, jaké sportovní události nás v osmém měsíci roku 2015 čekají.

Cyklistika, fotbal a báječní muži na létajících strojích....

Biz

O létě se z hlediska sportovních událostí často hovoří jako o okurkové sezoně. Opak je však pravdou. Letní měsíce naopak často dávají připomenout sportovním odvětvím, která jsou v dalším průběhu roku tak trochu odstrčená. Nejen jim, ale i tradičnějším disciplínám se budeme věnovat v pravidelném měsíčním přehledu.

Fotbalu sebere žezlo v závěru měsíce června tenisový Wimbledon

Biz

Tak jako v květnu nebylo pochyby o tom, že sportovním událostem měsíce vládne hokej, dá se s velkou jistotou říci, že v šestém měsíci roku 2015 se žezla chopí nejrozšířenější sport na světě – fotbal. Ačkoli v tuzemsku již nejvyšší fotbalová soutěž skončila, fotbaloví fanoušci by měli zbystřit, v následujících týdnech je totiž čeká hned několik vrcholných akcí, z nichž jedna se uskuteční přímo v Česku. I v červnu nabízíme tradiční přehled nejzajímavějších sportovních událostí.

Hokej vládne. Květen nabízí ale i další zajímavé sportovní...

Biz

Mistrovství světa v ledním hokeji je již v plném proudu a v českých luzích a hájích byste jen těžko hledali v letošním roce akci, která se bude těšit vyšší přízni fanoušků. Z celosvětového měřítka je však hokej spíše okrajovou záležitostí a tak, byť tento zimní sport v květnu ovládá již tradičně veškeré tuzemské sportovní dění, v každoměsíčním přehledu sportovních událostí jsme se samozřejmě zaměřili i na další taháky. Které to jsou?

Zprávy ze světa sportovního byznysu: West Ham, NBA a legalizace...

Biz

West Ham pro fanoušky Jak je známo, Premier League nedávno prodala svá domácí televizní práva na tři roky za rekordní sumu 5,13 mld. liber, tj. necelých 200 miliard korun. To kromě údivu vzbudilo také výzvu klubům, aby toho využili a snížili cenu vstupného, které je suverénně nejdražší ze všech velkých evropských lig. West Ham United je první klub, který se rozhodl přenést svou lepší finanční pozici na fanoušky. Klub sice oznámil, že v příští sezóně zvýší cenu vstupného o 5 procent.  Od následující sezóny, kdy vstoupí v platnost zmíněný televizní kontrakt, se cena vstupného zase sníží zpět. Důležitý je i kontext této zprávy - West Ham se budou v roce 2016 stěhovat na nový stadion (upravený olympijský stadion z roku 2012). Prodej klubu

Duben nemá favorita, přesto nabízí na sportovním poli mnoho

Biz

Měsíc duben nemá na poli sportovních událostí jasného lídra, přesto nabízí fanouškům rozmanité spektrum, ze kterého si může vybrat doslova každý. V pravidelném měsíčním přehledu jsme se opět porozhlédli nejen po tuzemských luzích a hájích po akcích, na které, pokud můžete, rozhodně stojí za to vyrazit, či alespoň jim věnovat pozornost. A co byste si neměli nechat ujít?

PSG: ukázka příkladné práce s partnery

Biz | Fotbal

Hledáte-li inspirace pro marketingovou práci na klubové úrovni, sledujte Paris Saint Germain. Klub nejenže investoval do zvučných jmen v hráčském kádru, jako jsou Ibrahimovič, Thiago Silva, Cavani či David Luiz, ale katarská společnost Qatar Sports Investments vlastnící tento klub „investuje“ i do marketingu, což jde vidět na partnerském poolu klubu a zajímavých aktivacích.

Montreal odměňuje své fanoušky. Ti nejaktivnější dostanou...

Biz | Hokej

Komunikační kampaně klubů zámořských profesionálních soutěží vždy patří k tomu nejzajímavějšímu a technicky a vizuálně k nejatraktivnějšímu v oboru. S projektem, který má globální ambici přišel před sezonou Montreal Canadiens, jenž prostřednictvím své platformy spojuje fanoušky po celém světě. Staňte se členy „Club 1909“ a budete týmu blíž než kdykoliv předtím! Pod vcelku omšelým sloganem se skrývá projekt s cílem, který není v Americe tak obvyklý - propojit „domácí“ fanoušky s příznivci z celého světa. Canadiens coby tradiční a úspěšný klub je jedním z mála, který má ze svého teritoria přesah a své příznivce má skutečně leckde. I když srovnávat třeba s evropskými fotbalovými kluby by bylo poněkud scestné. Takže, v čem projekt Club 1909 spočívá. Vyberete si mezi digitálním členstvím (zdarma), nebo prémiovým členstvím (30 kanadských dolarů, v ceně je i čipová

Jak se plní sny v Českých Budějovicích a v New Yorku?

Biz

Roman Bernat patřil mezi velké hokejové naděje a měl našlápnuto na slibnou kariéru. Trenéři si ho dokonce v 18 letech vytáhli na letní přípravu do A týmu Českých Budějovic. Před dvěma a půl lety však po nešťastné nehodě při cyklistickém tréninku přišel a dolní končetinu a jeho sen o profesionální hráčské kariéře se rozplynul. Roman Bernat však ukázal, že je bojovník a dokázal se vrátit do normálního života. Studuje vysokou školu, trénuje hokejovou mládež a díky hokejovému klubu ČEZ Motor České Budějovice se mu splnilo i jedno přání. Jednadvacetiletý mladík si mohl totiž v prosinci na jeden den vyzkoušet, jaké to je být profesionálním hokejistou.

Príbeh Slovanu Bratislava v KHL

Biz | Hokej

HC Slovan Bratislava v týchto dňoch finišuje svoju tretiu sezónu v KHL. V tomto prípade sa však nenaplní známe „do tretice všetko dobré“. Slovan je beznádejne posledný v západnej konferencii a pravdepodobne tak končí aj svoje pôsobenie v KHL.

Únor, to je Super Bowl, kriket, ale i světové šampionáty...

Biz

Únor v světě sportu přinese opět mnoho zajímavého. Evropští příznivci rozhodně nezůstanou ochuzeni, faktem ovšem je, že většina zásadních sportovních události druhého měsíce roku 2015 se uskuteční mimo evropský kontinent. Pojďme se podívat na jejich přehled.

Jak otevřít nejpopulárnější ledničku v Kanadě?

Biz

V roce 2011 uzavřela NHL s pivovarem Molson velmi lukrativní kontrakt, a Molson Canadian se tak stalo oficiálním pivem NHL. Během sedmiletého partnerství má nejpopulárnější hokejová soutěž světa inkasovat zhruba 375 milionů dolarů a od té doby se také značka Molson Canadian prezentovala v rámci několika kreativních kampaní, které stojí za pozornost.


Nejčtenější

Marketéři začínají cenit zuby na Londýn 2012

Nejnudnější sport na světě. Opravdu?

Nejdražší fotbalové dresy světa

Adidas vs. Nike

SportBiz Social HUB

Klasickému zpravodajství odzvonilo. Nejrychlejší informace z prostředí sportovního marketingu nabízí Social Hub – výběr toho nejpodstatnějšího ze sociálních sítí.

PROZKOUMAT