Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

Měsíc leden ovládnou „letní“ sporty

Biz

Sváteční dny závěru prosince jsou za námi a nový rok 2015 pomalu odkrajuje své první dny. Sportovní fanoušek však dobře ví, že sportovní zápolení nezná prázdnin, a tak jako si některá odvětví nevybrala volno během Vánoc, nestane se tak ani v lednu. A zdaleka přitom nejde pouze o zimní sporty. Na řadu přijde mimo jiné vrcholový tenis, ale také kontinentální fotbalové šampionáty. V tuzemsku se pak můžeme těšit třeba na cyklokrosové mistrovství světa.

Kraft Hockeyville. Podpora hokejových komunit

Biz | Hokej

Kdo upřel svůj zrak na hokejové MS do 20 let v Kanadě, jistě si na mantinelech všimnul webové adresy khv2015.ca či logo „Kraft Hockeyville“. A kdo byl k tomu ještě zvědavý, zjistil si, že jde o zajímavou aktivaci a podporu hokejovým komunitám a lokálním hokejovým arénám.

SPORTBIZ v roce 2014. WEB, VIDEA, ROZHOVORY

Biz

Nový vzhled webu SportBizu. Portál se sportovními videi. Další dvě pokračování SportBiz LIVE či 70 článků ze světa sportovního marketingu. To vše jsme pro vás připravili v roce 2014. Pojďme si zmíněné připomenout a poohlédnout se, co vás zajímalo nejvíce.

Místo tribuny pláž. Jak vypadá profi surfařský závod na Havaji

Biz | Vodní sporty

Znáte nějaký prestižní závod, při kterém nepotřebujete žádné vstupenky ani tribuny a u kterého vlastně ani nevíte, zdali se uskuteční nebo ne? Jedním takovým je surfařský podnik Billabong Pipe Masters. Jeden z vrcholů surfařské sezony se v prosinci koná na posvátném místě všech surfařů - na North Shore havajského ostrova Oahu. A pro našince je to velmi specifická akce. Tak třeba tím, že vlastně není jasné, kdy se koná. Pro závody je vyhrazené okno dvou týdnů, ale termíny jednotlivých jízd nejsou předem známy. Pravidlo je jednoduché - závodí se, když to jde. Musí být vlny a nesmí moc foukat. Což se mimochodem letos moc nedařilo. Zdali se daný den pojede, si můžete ověřit na oficiálních stránkách, jejichž součástí je netradičně i podrobná

Šachtar Doněck v exilu. Jak se Lvov převléká do oranžové

Biz | Fotbal

Ve válce mlčí múzy. A taky ochozy fotbalových stadionů. Ozbrojený konflikt na východě Ukrajiny vyhnal tamní nejúspěšnější klub posledních let Šachtar Doněck do exilu a na černooranžové dresy si teď zvykají fanoušci v západoukrajinském Lvově. Klub dělá vše pro to, aby si zvykli co nejrychleji.

Recept na instantní klub (příběh fotbalového New York City FC)

Biz | Fotbal

Máte přibližně dva roky na to vybudovat úspěšný klub na jednom z nejzajímavějších sportovních trhů na světě. V zádech máte silnou finanční skupinu a know-how anglického mistra. Jste ale stále bez stadionu, hráčů, fanoušků, historie a vazeb v komunitě. Jak se s těmito problémy pere jubilejní 20. klub MLS, který vyrazí do své první sezony v roce 2015?

Prosinec nabídne Turnaj čtyř můstků či fotbalové MS klubů

Biz

Předvánoční čas často bývá spjat s volnějším režimem, to se však zdaleka netýká sportovců, kteří v prosinci rozhodně nemají v plánu zahálet. Na sportovním poli se uskuteční celá řada významných sportovních událostí. I tentokrát jsme pro vás připravili přehled těch nejvýznamnějších.

V HLEDIŠTI: Z druhé řady fotbalové haly

Biz | Fotbal

Jít na fotbal v Německu je zážitek a je jedno, na který stadion a týmy zavítáte, jak již dříve zaznělo v reportáži na SportBizu. Vynechat však stadion Schalke04 v Gelsenkurchinu by neměl žádný fanoušek chtivý po zážitku z atmosféry vyvolávající husí kůži. Navíc když je možnost usednout do druhé řady za střídačku domácích.

3 zaujímavé správy z basketbalovej NBA

Basketbal | Biz

Michael Jordan a.k.a. social media guru, 360-stupňový replay v Dallase alebo koniec tradičných štatistík v basketbale.

Zprávy ze světa sportovního byznysu: Agentský byznys Rogera...

Biz

Bude to rok, co Roger Federer odešel z IMG a založil si vlastní agentský byznys. Jeho partnerem je Američan Tony Godsick, který se o Federera staral právě v IMG. Godsick je manželem bývalé tenistky Mary Joe Fernandez a v minulosti zastupoval jména jako Lindsay Davenport, Anna Kournikova a Tommy Haas. Federerova firma se jmenuje Team8 a profiluje se jako butiková forma, která chce zastupovat málo sportovců, ale za to jen hvězdy. Firma chce působit jak ve sportu, tak i v šoubyznysu. Velkým aktivem firmy je samozřejmě brand Rogera Federera. Hvězdy chtějí dělat s hvězdami. Kromě samotného Federera drží Team8 další zajímavé trumfy - zastupuje "Baby Feda" Grigora Dimitrova a Juan Martína del Potra. Poslední úlovek přišel nedávno a stal se jím populární

Čtyři týmy, čtyři reklamy

Biz | Rugby

Už více než sto let se v ragby utkávají týmy ze severní a jižní polokoule. Za tu dobu se tato tradice ustálila na listopadové a červnové sérii utkání. V červnu jezdí týmy ze severní polokoule hrát na jižní, v listopadu je tomu naopak.

Listopad ve znamení startu lyžařské sezony

Biz

Listopad je z pohledu sportovního fanouška zlomovým měsícem. Některé sporty se ukládají k zimnímu spánku, jiným se naopak sezóna rozjíždí. Mezi ty první patří například nejprestižnější motoristická série světa nebo tenisový okruh ATP. V druhé kategorii je pak například lední hokej na reprezentační úrovni a lyžování všeho druhu.

Magnesia: ke kultuře i sport. Vybraný talent dostane čtvrt milionu

Biz

Být mladý, motivovaný a mít reálnou šanci na velký úspěch. To jsou základní požadavky na sportovce, kteří v těchto dnech soutěží o velmi slušný balík peněz na svoji přípravu. Podpořit mladé talenty se rozhodla minerální voda Magnesia prostřednictvím nadace, kterou založila s Ondřejem Vetchým.

Sport z pohodlí gauče. Partnerské aktivace po francouzsku

Biz

Kdo by nesnil o tom, být na sportovním utkání a přesto v pohodlí domova. Přesně takový zážitek nejspíše mají rádi Francouzi. Jelikož v posledních letech nalezneme dvě podobné partnerské aktivace, které právě zejména francouzským sportovním fanouškům přinášejí tento nezapomenutelný a neopakující se zážitek.

Návrat kráľa a začiatok novej éry NBA

Basketbal | Biz

„Off-season“ 2014 prinieslo niekoľko významných noviniek, ktoré minimálne na najbližšie roky výrazne ovplyvnia basketbalovú NBA. Po športovej stránke bol jednoznačne udalosťou číslo 1 návrat LeBrona Jamesa do rodného Clevelandu (štát Ohio).


Nejčtenější

Marketéři začínají cenit zuby na Londýn 2012

Nejnudnější sport na světě. Opravdu?

Nejdražší fotbalové dresy světa

Adidas vs. Nike

SportBiz Social HUB

Klasickému zpravodajství odzvonilo. Nejrychlejší informace z prostředí sportovního marketingu nabízí Social Hub – výběr toho nejpodstatnějšího ze sociálních sítí.

PROZKOUMAT