Otevřít menu Zavřít menu

zprávy

RESET

Profesionální ragby v USA. Jeden pokus skončil, další se chystá

Biz | Rugby

V USA právě skončil jeden pokus o profesionální ragbyovou soutěž. Nicméně další už se připravuje na příští rok.

Seznamte se se sportem: Ragby

Interview | Rugby

Zájem o ragby v Česku se momentálně veze na vlně stále probíhajícího MS, nejsledovanější sportovní události roku 2015. V tuzemských luzích a hájích však celkově nemá tento sport v současné době na růžích ustláno, i když v minulosti tomu bylo i jinak. Nejen o tom si můžete počíst v rozhovoru s Martinem Charvátem, členem vedení ČSRU a ragbyovým hráčem Old Boys Praha.

Nejlepší reklamní spoty k MS v ragby 2015

Analýzy | Rugby

Historicky osmé MS v ragby je již za dveřmi a tentokrát se uskuteční v průběhu měsíce září a října v kolébce tohoto sportu, Anglii. Největší sportovní událost roku, je zároveň skvělou příležitostí pro oficiální sponzory a zavedené značky k prezentaci. Vybrali jsme pro vás celkem 13 nejpovedenějších reklamních spotů.

Čtyři týmy, čtyři reklamy

Biz | Rugby

Už více než sto let se v ragby utkávají týmy ze severní a jižní polokoule. Za tu dobu se tato tradice ustálila na listopadové a červnové sérii utkání. V červnu jezdí týmy ze severní polokoule hrát na jižní, v listopadu je tomu naopak.

V HLEDIŠTI: FINÁLE ŽENSKÉHO MISTROVSTVÍ SVĚTA V RAGBY

Analýzy | Rugby

Mistrovství světa v ženském ragby se hraje každé čtyři roky již od roku 1991. Až do toho minulého v Londýně roku 2010 se jednalo o malou akci malého amatérského sportu. Návštěvu tvořily obvykle ragbistky pořadatelské země, příbuzní, přátelé a pár desítek dalších nadšenců. Dohromady pár stovek lidí. V Londýně 2010 se věci začaly měnit. Na utkání začaly chodit tisíce návštěvníků, některá utkání přenášela televize Sky Sport a finále se hrálo na vyprodaném stadionu Twickenham Stoop pro 13 200 lidí. Což byl návštěvnický rekord.

Aplikace designu ve sportu: Konektor Cup v ragby

Analýzy | Rugby

Agentury Konektor a PR.Konektor dlouhodobě podporují české ragby, dětské, mužské,ženské i veteránské. Je to hlavně proto, že všem v Konektoru se líbí ragbyové hodnoty: bojovnost, úcta k soupeři a respektování pravidel. A samozřejmě fair play a týmový duch, který je ragby nedílnou součástí. Jak se říká, ragby je „tough but fair“, a tak by to mělo být v i v byznysu a v životě. Jednou z nejlepších ragbyových tradic je pak „třetí poločas“, tedy společná oslava soupeřů, kteří se před tím snažili na hřišti navzájem téměř zabít.

British and Irish Lions: jedinečný ragbyový fenomén

Analýzy | Rugby

Turné týmu British and Irish Lions je jedna z mnoha speciálních ragbyových tradic. Jedná se o výběrový tým, složený z hráčů z Britských ostrovů, který vyráží cca každé čtyři roky na turné po jižní polokouli již od roku 1888. Schází se v něm ti nejlepší hráči z Anglie, Skotska, Walesu a Irska a nezáleží na tom, jestli jsou reprezentanti svých zemí, či ne.

Profesionální ragby proniká do USA

Biz | Rugby

Ragby je v USA amatérský sport, což silně determinuje jeho rozšíření a popularitu. Hraje se především na školách, včetně těch vysokých, a přestože má silnou členskou základnu, do klubů po skončení studia přechází jen malá část hráčů a hráček. Několik jednotlivců hraje profesionálně v Evropě, v JAR a v Japonsku. Členové mužské a ženské sedmičkové reprezentace mají profesionální smlouvu s Americkou ragbyovou unií (USA Rugby). V USA, kde je sport organizován velmi odlišně od Evropy, ovšem sport bez profesionální nadstavby nemá šanci na rozvoj. Zatímco úspěšní univerzitní basketbalisté nebo američtí fotbalisté pokračují v kariéře v profesionálních týmech, většina ragbistů se sportem po vysoké škole končí nebo ho provozuje už jen jako koníček. To by se teď ovšem mohlo změnit.

Adidas aktivuje své partnerství s All Blacks spojením dvou...

Biz | Rugby

  Propojení více obrazovek je stále častějším tématem na SportBizu. Je nepochybné, že jedna obrazovka již přestává sportovním fanouškům stačit. Kdo by dnes při sledování televizního sportu neposílal textové zprávy, neaktualizoval statusy na Facebooky, netweetoval, nesázel live sázky či alespoň nesledoval zápasové statistiky v reálném čase.


Nejčtenější

Marketéři začínají cenit zuby na Londýn 2012

Nejnudnější sport na světě. Opravdu?

Nejdražší fotbalové dresy světa

Adidas vs. Nike

SportBiz Social HUB

Klasickému zpravodajství odzvonilo. Nejrychlejší informace z prostředí sportovního marketingu nabízí Social Hub – výběr toho nejpodstatnějšího ze sociálních sítí.

PROZKOUMAT